1 paź 2013

Lloyd Loom - czyli meble z długą tradycją

Dawno, dawno temu...

Tradycja mebli Lloyd Loom sięga początku XX w.

Marshall Burns Lloyd, twórca, od którego nazwiska wzięła się nazwa marki, wynalazł technikę konkurencyjną dla egzotycznych materiałów plecionkarskich.


Ich klasyczna a jednocześnie nowoczesna linia jest bezkonkurencyjna. Marka prężnie rozwija się do dziś i ma wielu zwolenników na całym świecie. W Polsce jest jeszcze mało znana.Charakterystycznym wyróżnikiem marki Lloyd Loom jest warkocz stanowiący element wykończenia mebli.


Dlaczego opisuję tutaj te piękne meble? Powód jest bardzo prosty a jednocześnie niezwykły. Na początku wspomniałam o tym, że twórca marki wynalazł alternatywę dla egzotycznych plecionek. Tą alternatywą stał się PAPIER! Tak, tak... meble z papieru mają swoją długą tradycję, jakże pięknie kontynuowaną od stulecia :)

4 komentarze:

 1. Piękne te warkocze. Próbowałaś je robić z papieru? No i stronka blogowa bardzo fajna.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze w swoich plecionkach papierowych nie, ale ja wolę minimalizm - ten papier powyżej niech zostanie unikatem :)

   A co do bloga to dziś cały dzień sprzątałam na nim śmieci :P nazbierało się tego tałatajstwa!

   Usuń
 2. wspaniale to wygląda.....nie mogłam uwierzyć, ze to papier....i jak pomysłowo skręcany....bomba :) stronka też :) pozdrawiam....Alicja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lloyd opracował technologię skręcania papieru na krosnach - niestety sama plecionka jest produktem maszynowym. Dopiero mebel jest tworzony ręcznie.

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...